Gerekli Belgeler

KAYIT İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

Önlisans ve Lisans Kayıt İşlemleri;

• Adayın mezun olduğu liseden aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı (başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz, gerekli kontroller yapıldıktan sonra belgeler öğrenciye iade edilecektir).

İlk ve Acil Yardım Programı Kayıt İşlemleri;

1) Sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları;

2) Program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları;

3) Erkek öğrenciler 1.65 m'den, kız öğrenciler 1.60 m'den kısa olmamaları,

4) Boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmaları,

5) Kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

6) Adayın mezun olduğu liseden aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı (başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz, gerekli kontroller yapıldıktan sonra belgeler öğrenciye iade edilecektir).

• İlk ve Acil Yardım Programına yerleşen öğrencilerimizin boy ve kiloları üniversitemizde şahsen kayıt işlemleri yapılırken KOMİSYON tarafından ölçülecektir.

 

* ÖSYS Kılavuzu Özel Şartlar Bkz. 233 koşulundaki şartları sağlamayan öğrencilerin kaydı yapılmayacaktır.

İlk ve Acil Yardım Programına yerleşen öğrencilerin ÖSYS Kılavuzu Özel Şartlar Bkz.233 koşulunda yer alan “Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden rapor almaları” ibaresi kayıt tarihlerinin kısıtlı olması nedeniyle söz konusu programa yerleşen öğrencilerin bu raporu verebilecek kapasitedeki Devlet Hastanelerinden veya Üniversite Hastanelerinden alacakları raporlarından değerlendirmeye alınması hususu; 30.07.2015 tarih ve 814 sayılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısına istinaden kabul edilmiştir.

 

 

 
  Tekil Ziyaretçi : 2552
Toplam Ziyaretçi : 4942